Yeşilyurt Mutlu Son Masaj Zuhal

Yeşilyurt mutlu son masaj kelimesi dilimize, Arapça ve Yunancadan geçmiştir. Dilimizde rahatlama ve dinlenme aracı olarak kullanılmakta ve dokunma anlamına gelmektedir. Birçok çeşidi bulunan bu uygulamanın çeşitleri, dünyanın farklı bölgelerinde uygulandıkları coğrafi bölge, vücut üzerinde uygulandığı yer, kullanılan araçlara göre isimlendirilerek çeşitlendirilmiştir.

İnsanlar belirli merkezlerde bu uygulamaları yaptırmak istediklerinde, tüm vücutlarına uygulanmasını istemekte ve bunun için klasik diğer adıyla İsveç masaj tekniklerini tercih etmektedirler. Bu uygulama, Avrupa’da yayılmaya başladığında, İsveç bölgesinde yaygın olarak yapılmaya başlamış ve bu ismi almıştır. Yeşilyurt mutlu son masaj . Tüm vücuda uygulanan bu teknikte işe başlanırken, baş bölgesinden başlanır ve ayak bölgesine kadar devam eder. Bu tekniğin uygulanışı 3 aşamadan oluşmaktadır. Gevşetme, canlandırma ve dinlendirme aşamalarıdır.

Gevşetme ve dinlendirme aşamaları sıvazlama hareketleri ile yapılır. Canlandırma ise daha sert hareketle uygulanarak yapılır. İsveç masaj uygulaması sıvazlama ile başlar ve sıvazlama ile biter. Sıvazlama hareketleri hafif baskılar ve ritmik hareketler ile yapılır. Canlandırma aşamasına geçişte eller kaldırılmadan seri olarak baskılı hareketlere geçiş yapılır ve yoğurma hareketleri ile dokuların canlanması sağlanır.