Pütürge Mutlu Son Masaj Zulal

Pütürge mutlu son masaj Thai, İsveç, Bali derken her geçen gün farklı masaj türleri gündeme gelmektedir. Bu yöntemleri birbirinden ayıran özellik ise uygulama esnasında kullanılan aromatik yağlar, bazılarında kullanılan taşlar ve metotlardır.

Endonezya’ da küçük bir volkanik ada olan Bali de, adını bir masaj tekniğine vermiştir. Diğer yöntemlerde olduğu gibi bali yöntemi de vücudu güçlü hareketlerle uyararak kan dolaşımını üzerine etki ederek, kasların gevşemesi ve vücudun rahatlaması prensibine dayalıdır. Orta şiddetli basınç ve darbeler ile derin kas tabakalarına kadar inen ritim vücudun toksin atık deposu olan lenf sistemini harekete geçirerek zindelik sağlar. Pütürge mutlu son masaj .

Bali yöntemini diğer masaj türlerinden ayıran başlıca özellik uygulamaya ayaklardan başlanmasıdır ki bunun amacı vücuda giden tüm sinir uçlarının ayak tabanında buluştuğu içindir. Pek çok farklı alternatifi olan bu yöntemin uygulanmasında farklı bitki özlü yağlar, Endonezya bölgesine özgü kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar ve aromatik taze meyveler kullanılır. En çok çam, lavanta, ananas ve Hindistan cevizi kullanılır, bunun yanında yaban zencefili ve kapya biberden elde edilen yağ uygulama sırasında vücut ısısını artırarak kan dolaşımını hızlandırır.